נכון שמעולם לא שמעתם על הפליטים מאיי צ'אגוס?

לעולם טוחנים במוח רק את הפליטים הפלסטינים. יומם ולילה. על הפליטים היהודים ממדינות ערב – קרוב למיליון יהודים – אף מילה. גם לא מטעם ממשלות ישראל לדורותיהן. קרוב למיליון איש שגורשו עם בקושי מזוודה פר בן אדם.

והנה – שוב מוכח לי שמה שמבוצע על יהודים בעוד העולם שותק – ייעשה גם במקומות אחרים. כי הרוע רק מתחזק ומשתכלל, לא נעלם.

איי צ'אגוס נמצאים באוקיינוס ההודי. הם אידיאלים עבור מי בדיוק? האמריקאים, שחשקו בהם כבסיס צבאי אווירי וימי. האיים האלה שייכים מאז 1814 לבריטים. והיו עליהם תושבים שבאו לשם כעבדים, חיו שם יותר מ-200 שנה ונחשבים לפי החוק הבינלאומי כתושבים חוקיים של המקום למרות כשאוכלוסיית עבדים ואחר כך עובדים שכירים – מעולם האדמה לא ניתנה להם כרכושם הפרטי אלא הייתה של בעלי המטעים ואחר כך של הקונצרנים וממשלת בריטניה שקנתה את האדמות.

האמריקאים רצו מקום "בלי תושבים". הבריטים – רצו את הכסף ואת הדיבידנדים של לעשות עסקים שכאלה עם האמריקאים. מה עושים? נכון – תחילה עושים את כולם מובטלים, אחר כך מרעיבים, בנוסף מפחידים. ואז מתחיל גירוש פאסיבי – הגירה, כל מי שנסע מסיבה כלשהי לארץ אחרת לא הורשה לחזור ואחר כך גירוש של ממש ושימוש בשקרים מול האו"ם כדי שהעניין יעבור בשקט.

http://topdocumentaryfilms.com/stealing-a-nation/

נכון שלא שמעתם מעולם על הפליטים האלה? על זה שהם גורשו עם בקושי מזוודה פר בן אדם? על זה שמאנשים עם זהות, בית, עבודה וקצת רכוש הם הפכו בן לילה לאזרחים סוג ב' של אימפריה שמכרה את חייהם ואת זהותם וזרקה אותם לעוני מחפיר באי שבו כבר הייתה אבטלה של 20 אחוז והם אינם דוברים את השפה המדוברת בו  ואין להם עליו שום רכוש. רבים מהם מתו ממחלות, רעב, כאב לב, התמכרויות והתאבדות. הם מנסים כבר 3 עשורים ויותר לקבל דין צדק. מול הבריטים, האמריקאים ונכון לכרגע – גם בבית הדין האירופי.

וכל עוד זה תלוי בבריטים – העולם ימשיך לא לדעת כלום. עד שכמו שהם מקווים – אחרון המסכנים האלה ימות במאוריציוס בעוני מחפיר שהוא מנת גורלם כבר עשורים.

כל מה שנעשה לעם היהודי – חוזר על אומות העולם. כשיש דת או אמונה או עם שהם קטנים, חסרי הגנה כלשהי וחסרי זכויות או כאלה שקל להעלים את הזכויות שלהם ברגע שנוח למישהו – הגורל שהיה מנת חלקם של היהודים בכל מקום – חוזר ונשנה בעוד מקומות ומנוסה בהצלחה איומה ונוראה על עוד עמים, על עוד חסרי ישע.

יש אנשים כאלה. תושבי איי צ'אגוס שנזרקו לכלבים.

תעבירו הלאה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה הגיגים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על נכון שמעולם לא שמעתם על הפליטים מאיי צ'אגוס?

  1. nettagi הגיב:

    לצערי אני לא קוראת אנגלית אז לא הצלחתי לקרוא את הקישורים שהבאת, אבל תודה על המידע החשוב (גם אם לא ממש מפתיע) כאן בבלוג.
    שתמיד נזכור שאין לנו ארץ אחרת.
    יום טוב ושבוע נפלא.
    נטע

סגור לתגובות.