חופשי-חודשי בברלין

המבצע היה די מפתה – מעבר להנחה השגורה למי שרוכש את המנויים ל-12 חודשים במכה אחת, הציעו השנה הנחה נוספת כהתנצלות על הברדק העצום שהיה בחורף הקודם עם הרכבת המהירה. רכבות בוטלו, קווים פעלו בתדירות של פעם בחצי שעה במקום כל 10 דקות, מסלולים קוצרו ובמקום שהרכבת תגיע עד ליעד הסופי היא הגיעה לתחנה לא משהו באמצע הדרך ושם כבר היה צריך למצוא את האוטובוס העמוס שהחליף את הרכבת. לא היה כיף כשזמני ההמתנה היו עם הערך המוסף של קור של מינוס עשרים מעלות.

לקח לי זמן לתפוס אומץ ובכלל לנסות להסתדר בתחנות עמוסות ומרובות רציפים. יש רציפים שבהם השילוט הוא מהסוג הענתיקה ואז רק כתוב היעד של הרכבת הבאה אבל בלי נתון של מתי היא אמורה להגיע. יש אתרים דוברי גרמנית שבהם אפשר לתכנן יופי את המסלול שנחוץ לשם ההגעה ליעד אבל בשטח לא פעם קורה שברגע האחרון ביטלו רכבת או שהיא לא נוסעת את כל המסלול וצריך באמצע לרדת ולהחליף למשהו אחר.

התכנון הוא בפשטות להשתמש בחופשי-חודשי כתמריץ לצאת מהבית גם במזג האוויר המעפן שעוד צפוי לנו בחורף המתקרב. כי אומרים שהחורף המתקרב יהיה כמו הקודם אם לא יותר גרוע. יעני מינוס עשרים זה לא משהו מופרך, גם ביום. מה שהכי חשוב זה שהשנה אני מקווה שבלי קשר לקור כן יפנו את הקרח והשלג מהמדרכות. אם יעשו את זה כמו שצריך אפשר יהיה להסתדר עם שאר הבעסה.

ממחר אני מתחילה לשוטט. למשל החלטתי לחרוש לעומק את היצע חנויות יד שנייה של ספרים באנגלית וכן אני מתכננת לעשות בדק יסודי של ההיצע בספריות בכל הקשור לספרים באנגלית. בזאת שליד הבית שלי יש בקושי כוננית וחצי והרוב שם די משעמם באיכותו. מנוי שנתי לספריה עולה 10 אירו וממה שהבנתי זה מאפשר לי לשאול ספרים בכל הספריות העירוניות של ברלין. ספרים בעברית זה כתמיד נושא כאוב אבל גיליתי כבר מקום אחד שבו אפשר להעיף מבט בספרים ומגזינים בעברית – בחומוסיה "זולה" (או כמו שהגרמנים יבטאו את זה "צולה") ברחוב הוזמן בפרנצלברג. כן ירבו!

פוסט זה פורסם בקטגוריה החיים בגרמניה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.