הגשמת חלומות נושנים

עוד לפני שעזבתי את ברלין לביקור הנוכחי בארץ הרגשתי פתאום צורך עז לתעד לעצמי משאלות כמוסות שכבר שנים מחכות בשקט לזמן שבו יהיה לי פנאי להעניק לעצמי את כל מה שפעם חלמתי עליו. עוד כילדה.

כשהגעתי לארץ הרשימה לא נטשה את ראשי ופתאום התחשק לי לנסות להתחיל לעשות את הכול כבר כשאני כאן, כי לפחות אוכל את הבסיס לרכוש בשפת אימי. וכך אני כבר אחרי השיעור השביעי בערך של נגינה על פסנתר, נרשמתי לחוג ציור ובסוף ספטמבר אני אלמד לעשות סושי בסדנה של כמה שעות. אני אחרי 8 שיעורי הכנת תכשיטים מחרוזים וזה מדהים כמה שזה יוצא יפה וכמה זה מדיטציה העשייה הזאת. הזמן פשוט טס. החרוזים לאללה יקרים אבל כמתנה או כתכשיטים עבורי זה אחלה השקעה – שלא לדבר על הכיף ועל ההיכרות עם אנשים חדשים ומאוד יצירתיים בעת השיעורים.

כפי שתוכלו לראות בעמוד "מחכים על המדף" – אני עדיין רוכשת לי ספרים. מאוד כיף לי להשקיע בעצמי אחרי שנתיים שבהן לא יצא לי להיות בארץ ונראה לי שלכבוד האחיין החדש המדהים שלי והקשר החזק עם האחיין בן ה-4 – אני אבוא לעיתים יותר קרובות עד שאם ירצה השם אכנס להיריון.

אני קונה לנו כבר מהביקור הקודם ספרי ילדים ישראליים כי בעלי מאוד אוהב לראות על מה אני גדלתי ועל מה מגדלים כיום ילדים בשפה העברית. נרכשו עד כה (בהמלצת חברות ואחותי הגדולה וכן מתוך זכרונות אהובים שלי):

דירה להשכיר

איה פלוטו

תירס חם

חולמות שמורים

שרשרת זהב

100 שירים ראשונים עם שני דיסקים

מעשה בחמישה בלונים

הילד הזה הוא אני

הביצה שהתחפשה

שמלת השבת של חנה'לה

מיץ פטל

תפילילה

עוד מדור שמתרחב לאיטו זה מדור ספרי הקודש שהם בתכל'ס הספרים שאני קונה כדי לפנק את הגבר שלי שמתעניין בתחום מאוד. נרכשו עד כה:

טעמי המקרא / ברויאר

הלוח העברי והקריאות בתורה/גיטלין וגר"ד

ספר החינוך

יהודים משתלבים

שיחות על שמונה פרקים

רבי יוסף אלבו/ספר העיקרים השלם

גרשום שלם/פרקי יסוד בהבנת הקבלה וסמליה (אחותי הגדולה מעניקה לנו במתנה את כל ספר הזוהר עם פירוש הסולם – 23 כרכים!!!)

בשר בחלב – מדריך מבואר

עידן הטהרה – ספר על מנהגי הטהרה היהודיים

חכמות נשים

בגן האמונה המבואר

תפילות נשים – ספר מקסים ובו תפילות מכל הדורות ומהרבה קהילות

מורה נבוכים להרמב"ם

פירוש הרמבן"ן לתורה

תפילה כהלכתה

וגם תחום ספרי הבישול לא מוזנח בביקור הזה. קניתי את ספר המרקים של חנה שאולוב וספר על מטעמי מטבח יהודיים מכל העדות כדי לשדרג מאכלי חג וכו'. סוף סוף יש לי מטבח נורמלי אחרי די הרבה זמן, כולל תנור אפייה וחוזר החשק לבשל ולאפות כמו שצריך.

אני בתכל'ס רוב הזמן בתל אביב עם האחיינים שלי – עוזרת לאחותי הגדולה להשלים שעות שינה. הביקור שלי הוכתר בתואר "ביקור הפיה הטובה". והכי כיף זה שאני נהנית וטוב לי עם הנתינה ועם הקבלה ועם כל מה שפוגש אותי על אמצע הדרך.

שתהיה לכולנו שנה טובה ומוצלחת ותודה לכל קוראיי על הביקורים כאן.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על הגשמת חלומות נושנים

  1. nachum הגיב:

    shana tova and write more

סגור לתגובות.