ההכנות בעיצומן וצרות מחשבים

בקרוב עוברים לברלין. לא יודעת אם לקפץ באוויר אבל אין ספק שנגולה אבן מעל ליבי. נותני המלגה הסכימו להחלפת מסלול הלימודים ואנחנו נעבור לברלין ככל הנראה בתחילת אוגוסט.

חיפוש פגישת שומרי משקל כבר עשיתי, עכשיו נותר לחפש ספריות ציבוריות עם היצע נורמלי באנגלית, ולסרוק את אופציות בתי הקולנוע שגם מקרינים את הסרט בשפת המקור. השנתיים האלה כאן בהיידלברג היו ממש עינוי מהבחינה הזאת. לאחרונה ראינו את "מלאכים ושדים" – ההמשך ל"צופן דה וינצ'י". מזל שזה סרט רדוד ואידיוטי ומלא אקשן כך שלא צריך קישורי שפה ענפים כדי להבין יותר מדי. ובעלי עודד אותי ואמר שהתסריט רעוע ומסובך ומכיל מילים לטיניות למכביר כך שגם אם יודעים גרמנית זה לא אומר שהעלילה נהירה יותר.

חלק מההכנות כוללות מציאת שוכרים שיכנסו במקומנו לדירה וכמובן מציאת דירה בברלין. אני כבר סורקת במרץ אתרי דירות למיניהן והתקווה היא למצוא משהו ללא מתווכים שמייקרים לאללה את העסק. הגבר שלי נוסע בשבוע הבא לחיפושים אינטנסיביים יותר ואני נשארת פה כדי להראות את הדירה לשטף לא מבוטל של מתעניינים. בימים האחרונים זה מרגיש כמו זרם שצריך לסכור בכוח אחרת בכל חמש דקות ידפקו על הדלת. לכבוד החג החלטנו פה אחד שסוגרים את הטלפונים ומעניקים לעצמנו שקט.

בעסה רצינית שמתפתחת לה בימים האחרונים היא שהנייד שלי מיצה את עצמו וגל החום האחרון ממש לא עזר. התייעצתי עם חבר'ה בכמה פורומים מתמחים בתפוז והם מאוד עזרו להבין שאו שאני מאשפזת את המחשב במעבדה או שאני קונה חדש. הלכתי לברר בחנות מחשבים מקומית מה אפשרי. אז ראשית – הם לא לוקחים לתיקון מחשב שלא נקנה אצלם ואם מתעקשים – כל הצצה והחלפה נעשית מ-0-20 אירו הוצאה למשהו באזור 80-100 לכל פעולה ופעולה. כלומר אין ברירה אלא לקנות חדש.

וחדש, איזה חדש לקנות? לחכות עד שאני אגיע לארץ? יש בזה יתרון מהותי אחד – תוכנות בעברית ומקלדת עם אותיות בעברית/אנגלית. החיסרון – שאני בעצם חווה כרגע – אין שירותי תיקון/אחריות. ובהתחשב במאות האירו שזה עולה – אני בעצם די הכרעתי שעדיף שאקנה משהו ברגע שנעבור לברלין כי הצפי הוא שנגור שם לפחות שנתיים-שלוש כך שנייד סביר יספיק לתפקד בדיוק בטווח הזה וחנות מקומית תהיה הפתרון הכי טוב.

עוד תהייה היא האם לעבור למק. בעלי מאוד בעד ואני קוראת מאוד בעיון את פורום מקינטוש בתפוז. יש להם שם הרבה עצות, דיווחים כנים על בעיות עם החומרה והתוכנה ומכיוון שאין לי ניסיון אלא עם פי.סי – חששות לא חסרים אבל החבר'ה שם כבר הורידו את רמת החרדה לטווח סביר יותר. מה שדי ברור – שזו לא החלטה פשוטה למי שחשוב לה לגלוש באתרים דוברי עברית כי רובם לא תומכים כלל בדפדפנים שאינם אקספלורר וגם אז לא תומכים בגרסאות חדשות שלו. למשל בנענע אי אפשר לראות כלום מהקבצים של שידורי ערוץ 10 אם אין את המדיה פלייר של מיקרוסופט. נורא מרגיז.

אני לא יודעת אם חייב שוב שיהיה נייד. זו הייתה החלטה טובה עד כה כי בכל מעברי הדירה האחרונים פינת מחשב זה משהו שלא רק מחייב שולחן קבע אלא גם התארגנות מרחבית שהייתה מאוד מגבילה אותנו. כך שנייד יהיה טוב גם להבא אבל אין לי כוונות לטלטל אותו כך שלא אכפת לי אם הוא יחסית "כבד". חשוב לי שלא יתחמם או ירעיש בצורה כבדה מדי. ה-HP שלי תיפקד עד לאחרונה מצוין, לא הייתי צריכה אפילו פעם אחת לקחת אותו לתיקונים אבל הוא מתחמם מאוד וגם עושה די הרבה רעש עם המאווררים שלו, בעיקר כשהמעבד מתאמץ. כך שאולי בבא בתור ננסה שיהיה שקט יותר. אני לא בקטע של משחקי רשת ותלת מימד כך שגם מחשב עם מפרט צנוע יספיק – שיגלוש וייתן לראות DVD ברמה טובה.

לא בשמיים אבל די תלוי בהוצאות שיהיו לנו ממעבר הדירה. בעלי בית רוצים לרוב שכר דירה של לפחות חודשיים מראש כעירבון, צריך לצבוע את הדירה שעוזבים ולהתקזז על כל מיני עם בעל הדירה כך שלרוב לא נשאר הרבה מהפיקדון הזה כשעוזבים. בפעם הקודמת קיבלנו אולי שליש חזרה.

ועוד לא החלטתי מה לעשות לגבי ביקור בארץ כי כמובן אין טעם להזמין טיסה כשאני עוד לא יודעת סופית מה יהיה נמל היציאה ואם יש בכלל תקציב לנסיעה כזאת. המשפחה והחברים מאוד מעודדים ונורא רוצים שאני אבוא. יכול להיות שבתום כל המעבר אני באמת אזדקק לנופש. נחיה ונראה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה החיים בגרמניה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על ההכנות בעיצומן וצרות מחשבים

 1. יעליסם הגיב:

  בהצלחה עם המעבר!
  אני בטוחה שתגלי כמה שברלין מקסימה-
  ויותר מזה – מתאימה לחיים שלך הרבה יותר.
  יהיו לך עוד הרבה יותר אפשרויות, והדאגות שלך לגבי סרטים בשפת המקור וספרים באנגלית יתפוגגו.
  כשעברנו למינכן לא תיארתי לעצמי כמה זה יעשה לי טוב לגור בעיר כ"כ קוסמופוליטית (לא תאמיני כמה אנשים כאן לא מדברים גרמנית ברחוב).

  וחוצמיזה- יהיו לך הרבה יותר אפשרויות טיסה זולות לארץ!

  ושוב- בהצלחה!!!

 2. alonyska הגיב:

  תודה – בטוחה שיהיה משופר לעומת החיים בהיידלברג.

סגור לתגובות.