הערוץ המלכותי

בימים האחרונים מקודם ערוץ זה בכל אתרי החדשות ברשת.

משפחת המלוכה הבריטית החליטה לתקשר עם בני הדור הצעיר דרך יו-טיוב. זו "החדשה התקשורתית של החג". כמו שהמלכה ידעה לזהות את כוחה העולה של הטלויזיה וצילמה את הכתרתה ועוד טקסים, כך, משכנעים אותנו באחדות מוזרה אתרי חדשות מכל העולם, שומרת המלכות הבריטית על קשר עם העם הפשוט.

האמנם? אני חושבת שכל העניין הוא בולשיט שמבייש את הפלטפורמה ששמה יו-טיוב. ניצול ציני של ממשק עצמאי ושוקק חיים לצורך תעמולה זולה ומגמתית.

ולמה חטפתי קריזה? כי בכל קטע וקטע ששמו שם, החל מהכתרות וכלה בקטע קצר להפליא על "מסיבות הגן" – באף אחד מהם אין אופציה להשאיר תגובה. אף לא באחד!! החיים, התזזיתיות, הדופק של יו-טיוב – הוא המשתמשים, דעותיהם, המחלוקות שצצות. הדמוקרטיות שלו.

הערוץ המלכותי יורק לכל אלה בפרצוף. הוא לא באמת חלק – הוא מהצד אבל רוצה את כל ההנאות בכל זאת. בדיוק כמו שהמלכה כבר לא באמת קובעת חוקים אבל בסופו של דבר – היא נהנית מעושר של עושק של מאות בשנים וכל מה שיש לה להגיד לאומה בחג המולד הזה הוא "תחשבו על המסכנים בשולי החברה ועזרו להם".

חה, חה.     חה.

האתר היחיד שלא מנשק למשפחה המלכותית את התחת ולא נכנע לגל היח"צנות הוא אתר ה"בילד" הגרמני. צהובון בעל 80 מיליון קוראים שאין לזלזל בו. הוא יורד מתחת לחגורה אבל הוא מדויק. והסיכום שלהם הוא:

Was man nicht sieht? Alles, was die Queen nicht mag: Keine Party-Berichte über Prinz Harry. Keine Dokumentation über die „Prinzessin der Herzen“, Lady Di.

 ובתרגום חופשי: "מה לא תראו שם? שום דבר שהמלכה לא אוהבת: שום דיווחים על המסיבות של הנסיך הארי ושום תיעוד על "נסיכת הלבבות", הליידי די".

בספר "ביקורו של רופא המלך" מזכיר המחבר ביטוי שהתחבטו בו אנשי ההשכלה. האם מלך יכול להיות לפיד אור או שמא מרד במלוכה, רק הוא יכול להיות אור? ואם כך, לפיד של מה הם, המלכים? המלך כריסטיאן השביעי מדמה את עצמו בספר ללפיד של חשכה ומקווה שאולי בכל זאת יצליח להאיר משהו.

זה הלפיד שהערוץ המלכותי מציע. לפיד של חשכה. קדמה שהיא צעד גס ומעליב אחורה. אל הזמן שבו לעם הפשוט אסור היה להגיד מילה וחצי מילה על השולטים בו.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על הערוץ המלכותי

 1. 😀 אלוניס, רק אנגלופילית כמוך יכולה להתבאס מהשטויות של הבריטים. משפחת המלוכה, פאטת, אבל לגמרי.

 2. alonyska הגיב:

  נכון? רק מכורה כמוני יכולה להתאכזב ככה. אני בשוק מיועצי האחיתופל של המלכה הזאת. במשהו אחד המלכה כן הצליחה – אפילו ה"בילד" הגרמני לא זכרו את פרגי, הדוכסית מיורק, שגם אותה לא יראו שם.

  האם אפשר להיות אנגלופיל גם בלי להתעניין יותר בבית המלוכה? איי וונדר.

 3. woking הגיב:

  יש כאן קצת חוסר הבנה של כל העניין.

  ראשית, זה די ברור (לי) שהמלכה לא תפתח אתר עם מקום לתגובות של טוקבקיסטים. אין מה לעשות – ככה עובד כל העניין של המלוכה. הם למעלה במרפסת והפלבס למטה ברחבה. אפשר להיות רפובליקן ולשלול את רעיון המלוכה, אבל אי אפשר להיות רויאליסט, ולצפות שהמלוכה תרד אל העם.

  שנית, לא מדובר בזה שהמלכה העלתה קליפים שלה ליוטיוב, כאחד העם, אלא בזה שהארמון הקים אתר תוך שימוש בטכנולוגיה של יוטיוב. יש כאן הבדל דק אך חשוב. באתר של המלכה היא רשאית לעשות כרצונה, ולקבוע את מטרות האתר. לא מדובר בערוץ דו-כיווני, אלא בשימוש בטכנולוגיה עדכנית שמהווה חלופה לטלוויזיה. לא בכדי פתיחת האתר באה לציין 50 שנה לשידור הטלוויזיוני הראשון של נאום המלכה.

  שלישית, ראוי לציין בהקשר זה, שגם באתר של Downing 10, אי אפשר להשאיר תגובות. מה שטוב לממשלה שנבחרת בצורה דמוקרטית וישירה, בטח ובטח שטוב למלכה.

 4. alonyska הגיב:

  סיקרנת אותי והלכתי לבדוק. ואכן יש ביו-טיוב ערוץ של הממשלה וגם הם לא מאפשרים תגובות גולשים. בעיניי זה פסול. זה פשוט לא מתאים לאופי של יו-טיוב העניין הזה. מה הבעיה שלהם לפתוח אתר ולשים בו קליפים? למה צריך לעשות את זה דווקא באתר שבו רוב הכיף זה להגיב על הקטעים שאתה רואה?

   כך שגם הממשלה וכל גורם אחר שלא מאפשר קטגורית (כי הרי אפשר מדי פעם להחליט שלא בא לך לקבל תגובות) לגולש הממוצע לשים שם תגובה – זה לא בסדר. הרי אפשר למחוק תגובות שלא מתאימות ויש מספיק אבטלה כך שאפשר לתת עבודה לכמה חברה שישבו וימחקו ספאמרים וקללות. אבל לאפשר דיון כלשהו על קטעים – נראה לי מהותי לאתר ולרוחו.

סגור לתגובות.